Mobilnost učencev v Zagreb 

10 učencev 9. razreda se je med 24. in 28. majem 2026 udeležilo Erasmus+ mobilnosti v hrvaškem Zagrebu. 

Na gostiteljski osnovni šoli Dobriše Cesarića so jim omogočili sodelovanje pri različnih urah pouka in jim pripravili tudi nekaj vsebinskih aktivnosti.  

Preizkusili so se v čutni pajkovi mreži in poskusili jagode s šolskega vrta.  

Učenci so razmišljali tudi o tem, kako pomembno je prepoznati in ne prezreti nasilja oziroma bullyinga ter kako lahko vsak prispeva k varnemu in prijetnemu šolskemu okolju. Na gostiteljski šoli imajo za primere bullyinga med učenci posebne ambasadorje. 

Devetošolci so pri eni od ur predstavili našo šolo, sicer pa so uživali v dejavnostih na prostem, družabnih igrah med prostim časom ter odkrivali znamenitosti v starem središču mesta, kakor tudi živalski vrt in kopališče Jarun. Posebna izkušnja v velikem mestu je bila tudi vožnja s tramvaji.

Zapisal: Bogdan Rahten